Juraj

Cakumprásk

Mgr. Juraj „Šimuraj“ Šimkovič

Som obyčajný chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý sa rozhodol vytvoriť po sebe nejaký odkaz a ktorému sa v roku 2010 prisnil sen, ktorý zmenil myslenie.

Klikni tu a inšpiruj sa ľuďmi, o ktorých píšem vo svojom blogu

Rozhodol som sa využiť svoje dary a rozvinúť svoj potenciál. Som človek, ktorý občas zlyháva a robí nesprávne rozhodnutia, na základe ktorých sa snažím posúvať vždy ďalej.
Vyštudoval som sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. V teréne s deťmi pôsobím od svojej mladosti, bol som aktívnym skautom, animátorom, vychovávateľom, športovým manažérom, pôsobil som v experimente „ŠŤASTNÁ ŠKOLA“ v Súkromnej základnej škole v Novej Dubnici.

Klikni tu a podpor moju činnosť kúpou kníh Naivná pedagogika z praxe

V januári 2018 vyšla moja knižná prvotina s názvom Naivná pedagogika z praxe: 15 rokov medzi „malými veľkými“ školiteľmi. V máji 2019 vyšlo jej knižné pokračovanie Naivná pedagogika z praxe: BUĎTE VZOROM PRE VAŠE DETI. Veľké príbehy malých školiteľov.
Mojim vychovávateľským mottom je: „Ak chceme meniť, formovať a vychovávať, mali by sme najskôr pracovať sám na sebe.“ Pôsobím ako garant projektu Mama, otec, poď mi čítať, ktorý organizuje nadácia Panta Rhei. Taktiež som mentorom v programe IAMbitious v Dubnici nad Váhom a mentorom v programe IRPU v LEAF Academy.

Klikni tu a stretnime sa počas prednášok a workshopov

Som organizačne zapojení aj v projekte Rozhýb svoju školu, ktorý organizujeme s firmou Octago a občianskym združením Rozhýb svoje mesto. Ide o dopoludňajší program pre školy, o ukážku rôznych foriem cvičenia a spestrenia hodín telocviku alebo času, kedy sú deti organizované v Školských kluboch detí.
Spolupracoval som na vzniku prvej spoločenskej pohybovej hry Odvážni objavitelia od firmy CARD BARDS, kde som pôsobil ako pedagogický supervízor a školiteľ ambasádorov, ktorí hru hrávajú s deťmi po Slovensku.